بهترین مرجع مقالات تخصصی طراحی وب بهترین مرجع مقالات تخصصی طراحی وب .

بهترین مرجع مقالات تخصصی طراحی وب

آموزش کامل طراحی وب سایت فروشگاهی با وردپرس

آموزش کامل ساخت سایت فروشگاهی با وردپرس

 

طراحی سایت در مشهد و  دکان اینترنتی یک زمان بسیار عالی و بدون نقص میباشد که مقصود ما از تهیه و تنظیم این عصر یعنی یادگرفتن جامع ساخت و ساز مغازه اینترنتی این میباشد تا دوستان عزیزی که به کسب و عمل اینترنتی عشق و علاقه متعددی دارا هستند بتوانند در کوتاه ترین بازه ممکن و فارغ از پرداخت مخارج زیاد وبسایت یا این که مغازه اینترنتی خودشان را فعال‌ساز‌ی کرده و استارت به کسب درآمد نمایند. یک وبسایت در صورتیکه به صحت روی آن عمل گردد می‌تواند مانند اکثری از وبسایت ها تبدیل به یک ماشین پولسازی خواهد شد که اما این ماشین پول سازی نیاز به علم و کوشش متعددی دارااست. علم این فعالیت به طور استاندارد درین عصر یادگرفتن داده شده‌است البته قضیه عملکرد بستگی به خودتان دارااست. در شرایطی که خودتان را شایسته یک درآمد عالی می‌دانید و شم می‌کنید علت کافی برای این عمل را دارید این زمان می‌تواند یک اهرم بسیار عالی برای فعال‌سازی کسب و عمل شما در وب باشد. یادگرفتن قالب وودمارت و پباده سازی دکان اینترنتی
دموی تارنما پباده سازی گردیده
یادگرفتن پباده سازی مغازه اینترنتی ماهر فارغ از کدنویسی؟
در زمان فراگیری تولید دکان اینترنتی شما خواهید آموخت به چه شکل یک مغازه اینترنتی استاندارد را از صفر تا صد فعال سازی فرمایید و تولیدها خویش را برای فروش قرار دهید در واقع در صورتی هیچ دانشی از کدنویسی و دنیای وردپرس ندارید یا این که حتی درصورتی که شناخت اول با وردپرس دارید این عصر بسیار به شما امداد خواهد کرد. یک کدام از خیر و خوبی های این عصر جامع بودن آن میباشد یعنی کوشش ما بر این بوده که مجموع دانشی که یک مدیریت تارنما برای فعال‌ساز‌ی تارنما نیاز داراست را یادگرفتن دهیم. به طور خلاصه شما در عصر فراگیری پباده سازی مغازه اینترنتی خواهید آموخت چه‌طور هاست و دامنه مطلوب بخرید آنگاه شایسته ترین قالب را تعیین فرمایید و یک وبسایت فوق العاده جالب و ماهر متناسب با کسب و کارتان پباده سازی فرمائید. سرفصل های بی نقص یادگرفتن را می‌توانید در قسمت های تحت خیس مطالعه نمائید.یادگرفتن مغازه اینترنتی بدون نقص
بیش تر از ۱۴ ساعت فراگیری اثرگذار
عصر ساخت و ساز مغازه اینترنتی بیشتراز ۱۴ ساعت یادگرفتن میباشد که در ۲۵ فصل پباده سازی شده‌است کل این فراگیری ها کاربردی و به طور عملی پیاده سازی شده‌است. زمان فراگیری گوگل کنسول نو نیز در‌این پکیج قرار گرفته میباشد که به زودی عصر های دیگری نیز به‌این پکیج اضافه گردد.

چرا می بایست به پباده سازی مغازه اینترنتی اندیشه کنیم ؟
با آمدن کسب و شغل های اینترنتی و پیشرفت وب بین یوزرها اکثر کارهای سنتی رو به افول می‌باشند و در صورتی‌که شما هم یک کسب و عمل سنتی دارید و به تاءمل تغییر‌و تحول نیستید می بایست پاره ای نگران گردید. اکثری از اشخاص این زمینه را اعتقادوباور نداشتند تا اینکه بیزینسی به اسم اسنپ وارد مرزو بوم شد و بازار پهناور اشخاص متعددی را سهم خویش کرد ولی این شوک آنقدر حرکت دهنده نبود تا اینکه کووید 19 آمد و این زمینه را به تمامی اثبات کرد که چقدر کسب و شغل های اینترنتی با ارزش می باشند. آیا می دانستید وقتی که مجموع مشاغل تعطیل بود کسب و شغل های اینترنتی بیشترین پرورش خویش را داشتند.

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۳:۴۱ توسط:hesam موضوع: نظرات (0)

API (رابط برنامه نویسی کاربردی) چیست و چه کاربردی در طراحی سایت دارد؟


در‌این نوشته ی علمی می‌خواهیم به طور تخصصی در رابطه با یکی‌از ابزار های کاربردی ساخت طراحی سایت در مشهد به اسم API (رابط اپ نویسی کاربردی) کلام کنیم در شرایطی که به مشاجره اپلیکیشن نویسی عشق و علاقه مندید و راجع‌به آن مقاله‌ها متعددی را مطالعه نمودید مطلقا کلمه API به گوشتان خورده میباشد.درین نوشته‌ی‌علمی ما سرفصل های تحت را آنالیز خوا هیم کرد.

API چه میباشد؟ چه عمل بردی در طراحی وب سایت داراست ؟چرا به API نیاز داریم ؟

تعریف و تمجید API به لهجه معمولی
در شرایطی که بخواهیم با معمولی ترین لهجه ممکن API را تعریف و تمجید کنیم خواهیم توانست بگوییم API (رابط نرم افزار نویسی کاربردی) پل ارتباطی یا این که فصل مشترک در میان دو اپ یا این که برنامه میباشد.

APIمخفف عبارت: Application Programming Interface به معنای رابط کاربردی نرم‌افزار نویسی میباشد.این رابط رابطه فی مابین قابل انعطاف ‌افزارهای گوناگون را برقرار می نماید و این قابلیت و امکان را می‌دهد تا زمانی که در اکنون اجرای یک نرم‌افزار می‌باشید بتوانید باطن آن از اپ های دیگر نیز فایده بگیرید.

تعریف‌و‌تمجید API به گویش برنامه نویس ها
در حالتی که بخواهیم به طور تخصصی خیس و به طوری که به فعالیت برنامه نویس ها بیاید API (رابط اپ نویسی کاربردی) را تعریف و تمجید کنیم قادر خواهیم بود بگوییم، API ها همچون توابعی میباشند که در یک سرور وجود دارا هستند و یک اپلیکیشن نویس می‌تواند سوای اینکه به سورس و طرز کارایی آن دسترسی داشته باشد. آنان‌را در اپلیکیشن خویش فراخوانی نماید.

تمجید API به طور کاربردی
API ابزاری میباشد که نقش برقراری رابطه ما فی مابین قابل انعطاف افزارها و دشوار افزارها را ایفا کرده و به امداد آن ارتباطات دستوری در میان قابل انعطاف افزاری قابل اجراست.سوای وجود API (رابط اپ نویسی کاربردی)، نمی توانید هنگامی در اکنون فعالیت با یک اپلیکیشن می باشید داده ها مایحتاج خویش را از یک اپلیکیشن دیگر فراخوانی فرمایید.

API چه است

ارائه نمونه های کاربردی برای اینکه بدانیم چرا به API نیاز داریم؟
در‌این قسمت با ارائه تعدادی نمونه ملموس و کاربردی با هم آنالیز خوا‌هیم کرد که چرا به API نیاز داریم:

فرض فرمایید باطن یک وبسایت دانلود موسیقی می‌باشید.می‌خواهید فارغ از اینکه آهنگ خاصی را دانلود فرمائید در آغاز آن را گوش دهید . روی دکمه پخش آنلاین کلیک میکنید و آن صوت پخش میشود .در اینجا یک API به امداد شما میاید تا باطن دور و بر اینترنت بتوانید صوتی را گوش دهید.در واقع پل ارتباطی دربین hardware صوتی سیستم شما و تارنما API (رابط نرم افزار نویسی کاربردی) میباشد.درپی شما از آوا های این تارنما خوشتان میاید و میخواهید محرمانه به شبکه‌های‌عمومی این وب سایت بزنید با کلیک روی آیکن تلگرام یا این که اینستاگرامی که باطن تارنما نوشته شده به طور بی واسطه میتوانید به شبکه‌های‌اجتماعی آن تارنما بپیوندید.این یک مثال دیگر از ارتباطات قابل انعطاف افزاری میباشد که به وسیله API ممکن شده‌است.
فرض نمائید درون اپلیکیشن فوق العاده کاربردی فتوشاپ میباشید.میخواهید یک پوشه که در فضا قابل انعطاف افزاری WORD تا قبل از این آن را تایپ نموده اید نسخه برداری کرده و در پوشه فتوشاپی خویش درج نمایید.در شرایطی که که API وجود نداشت پوشه متنی شما در اپلیکیشن فتوشاپ اسکن نمیشد.
مثالی دیگر ارائه خوا هیم کرد تا فهم و شعور همگی جانبه API برای شما ریلکس خیس باشد. اپلیکشن های مسیر یابی را در لحاظ بگیریدزمانی که شما میخواهید با استعمال از این نرم افزار ها مسیری را گزینش نمائید یک API واسط فی مابین نرم افزار مسیریابی و خدمت گوگل مپ میباشد.
ارائه این سه نمونه معمولی نشان دهنده نیاز به API در مشاجره ساخت وب سایت و پباده سازی نرم افزار میباشد.برای رابط کاربری ریلکس خیس در دور و اطراف های قابل انعطاف افزاری نیاز میباشد تا ارتباطات باطن طرحی به خیر و خوبی و با سرعت برقرار باشد.و ابزار برقرار کننده این ارتباطات API میباشد.

معرفی یک‌سری مثال APIکاربردی
معرفی API

علاوه بر نمونه هایی که در نصیب پیشین ارائه کردیم API کاربردهای بسیار وسیع ای داراست که در‌این نصیب به معرفی یک سری مثال از پرکاربردترین API ها خوا‌هیم پرداخت.

API مرتبط با تبدیل پوشه
به امداد آن می توانید هر نوع فولدر (صوتی/تصویری/متنی/...) را به نوع دیگر تبدیل فرمائید!

API های خدمت آپلود پوشه
با امداد این رابط میتوانید فولدر های خویش را باطن اپ یا این که تارنما خویش آپلود فرمایید .این رابط در تهیه و تنظیم بکاپ آنلاین نیز بسیار به کار گیری می‌شود.

اگر که رغبت دارید که وبسایت فروش پوشه داشته باشین میتوانید بر روی پکیج متبوع کلیک نمائید.

پکیج دارای ارتباط: ساخت وب سایت فروش فولدر

API برای OCR
که به امداد آن می اقتدار متن نسخه برداری گردیده را به متن تایپ گردیده تبدیل کرد.

معرفی شیوه های دستیابی به API دلخواه
در حالتی که تحت عنوان یک نرم افزار نویس به وجود API در نرم‌افزار خویش پی بردید درین نصیب شما‌را پند خوا‌هیم کرد تا بتوانید به API لازم خویش دسترسی پیدا نمایید. او‌لین راهی که برای یافتن API سفارش میکنیم کاوش در گوگل یا این که سوال در استک ‌اورفلو میباشد. ولی افزون بر آن، شما میتوانید از وب سایت‌هایی همانند Mashape وProgrammableWeb نیز در‌این جهت به کارگیری نمایید.

امید‌است‌ با ارائه این نوشته ی علمی توانسته باشیم معنا API یا این که رابط اپ نویسی کاربردی و کاربرد آن در طراحی وب سایت را به خیر و خوبی ذکر کرده باشیم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۹:۵۲ توسط:hesam موضوع: نظرات (0)

تاثیر استفاده از فضای خالی در طراحی سایت


خلأ یا این که فضای سپید (white space)، فضای حریم المان ها در یک برگه اینترنت میباشد. در طراحی سایت در مشهد وب می بایست بدین نکته دقت نمود که برگه ای به مخاطب ارائه گردد که اعتنا او‌را به خویش جلب کند.


چینش معمولی و خلوت شایسته ترین گزینش برای پباده سازی صفحه ها تارنما میباشد. خیل عظیم موادتشکیل دهنده، رنگ ها و انواع متعدد در یک ورقه می‌تواند منجر خروج سریع استفاده کننده از تارنما خواهد شد. چون یوزرها به وبسایت های نامرتب رغبتی ندارند. یک نحوه خوب برای ارائه تجربه کاربری شادی بخش در وبسایت، ساخت مسافت مطلوب دربین موادسازنده شیت میباشد. مسافت در بین اجزا برای ساخت وب سایت اصلی میباشد؛ چون میتوان از آن برای بهبود خوانایی وب سایت و سعی آن به کار گرفت. ( ساخت سایت در مشهد )

Whitespace چه چیزی است؟
whitespace که به آن فضای منفی هم گفته میگردد، بخشی از شیت میباشد که فارغ از آرم باقی می ماند و به عبارتی بخش خالی پیج میباشد. در طراحی سایت، فضایی که در میان ردیف‌ها، تصاویر، متن، کناره‌ها و دیگر موادتشکیل دهنده وجود داراست، بیان‌کننده whitespace میباشد. این اطراف دست‌نخورده باقی می ماند تا نازکی و زیبایی خاصی به کاغذ بدهد. با اینکه ما این نصیب ها را فضای سپید می‌نامیم، بدین مضمون‌ وجود ندارد که فضای حقیقی و واقعی می بایست سپید باشد. خلأ ممکن میباشد به هر رنگی وجود داشته باشد و تا‌هنگامیکه عاری از هر عنصری مانند متن یا این که تصاویر میباشد به آن فضای سپید گفته می گردد. فضای منفی با نازکی و پیچیدگی رابطه داراست زیرا راهی برای سازماندهی متن، چیدن بهتر عنصرها و هدایت دقت یوزرها به موادسازنده خاص میباشد.

فواید به کارگیری از تکنیک خلأ در برگه اینترنت
درپی 5 سود به کارگیری از تکنیک های خلأ را معرفی میکنیم.

بهبود خوانایی متن
قرائت متن بسیار نا مرتب، نقص‌ میباشد و خواننده نمی تواند با آن رابطه برقرار نماید. استعمال درست از فضای منفی در متن قادر است خوانایی را تا % ۹۷ ارتقاء دهد. هنگام صفحه آرایی، به لبه و مسافت خطوط دقت نمائید.

سازماندهی محتوای شیت
مقدار خلأ در کاغذ، رابطه میان موادتشکیل دهنده متعدد محتوا را نشان میدهد. اجزای کاغذ می توانند با کاهش یا این که ارتقا فضای منفی میان آنها مجموعه‌بندی شوند.

تولید تمرکز و تاکید بر موضوعی خاص
یک رابط کاربری نامرتب، نمی تواند پیام اساسی برگه را به بازدیدکنندگان وبسایت انتقال دهد و آنان را بدون چاره به رخنه‌ آن می نماید. با حذف دست اندرکاران مازاد که سبب حواس‌پرتی مخاطب میشود، میتوانید حیث بازدیدکنندگان را به مهمترین عنصر کاغذ جلب فرمائید. وجود خلأ بیشتر در حوالی یک شی، دیده را بیشتر به طرف آن میکشد. چنانچه می خواهید به یک بخش خاص از متن تاکید نمائید، تلاش فرمایید مسافت میان حروف را ارتقاء دهید.

محتوای خویش را ساختار بندی نمایید
به کارگیری از whitespace می تواند دیده را مستقیما ً از یک عنصر به عنصر دیگر هدایت نماید. فرمول پر اسم و رسم چینش Z که از حرکات طبیعی دیده بر روی کاغذ پدید آمده میباشد، می‌تواند به طراحان در جایگذاری صحیح فضای منفی در کاغذ یاری دهد و جای المان های خاص و اساسی را در کاغذ مشخص و معلوم کند.

 

 

 

احساس زیبایی به کاربرالقا می نماید
در حالی که فضای سپید عمدتا ً تحت عنوان یک تکنیک برای بهبود تجربه کاربری در یک تارنما به کارگیری می‌گردد، از دید زیباشناسی نیز کاربرد دارااست. فراوانی خلأ نشان میدهد که کالا بسیار مخصوص و خاص میباشد. این تکنیک القاکننده شم زیبابینی مخاطب نسبت به محتوای متبوع میباشد.

سود گیری

در غایت شایان ‌بیان میباشد که با وجود اسم فضای سپید، این خلأ مسلما نباید سپید باشد، می توانید از هر رنگ یا این که قضیه ای در فضای منفی خویش استعمال فرمایید. شما حتی می توانید از یک پس‌مورد یا این که تصویر بافت دار یا این که یک تصویر پس‌مسئله به کار گیری فرمائید. درصورتی که می خواهید سایتی را پباده سازی فرمائید که دیدنی باشد و استفاده کننده را بازه زمانی مدت طولانی در آن نگه دارید، استعمال از خلأ کلید محافظت جریان، تمرکز و تاکید بر محتوا میباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۴:۲۶ توسط:hesam موضوع: نظرات (0)

طراحی سایت و مشاوره در مشهد

طراح وب شخصی است که هم خلاق باشد و هم از نظر فنی تمایل داشته باشد و از هر دو ویژگی برای ساخت یا طراحی مجدد وب سایت استفاده می کند. طراحی سایت در مشهد وب توانایی درک آنچه برای عملکردی و کاربرد آسان یک وب سایت لازم است را دارد ، اما در عین حال از نظر زیبایی برای کاربر جذاب است.

طراحی وب صنعت نسبتاً جدیدی است که با ظهور اینترنت ایجاد شده است و به ویژه در ده سال اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ، زیرا رسانه های دیجیتال به بخشی از زندگی بسیاری از مردم تبدیل شده است. بیشتر افراد برای ارتباطات ، اطلاعات ، خرید ، زندگی اجتماعی و موارد دیگر به وب اعتماد می کنند. تقاضا برای طراحان وب به سرعت در حال رشد است و در حال حاضر این صنعت با توجه به چشم اندازهای شغلی و رشد آینده ، یک صنعت خوب محسوب می شود.

ما ورودی شما را دوست داریم!
اگر ما یک برنامه 5 روزه ارائه دهیم که توسط کارفرمایان و م institutionsسسات معتبر شناخته شده باشد ، جایی که می توانید کار به عنوان طراح وب و توسعه مهارت های کلیدی را تجربه کنید ، علاقه مند خواهید شد؟

آره! نه
در این مقاله:
طراح وب چیست؟
یک طراح وب چه کاری انجام می دهد؟
محل کار یک طراح وب چگونه است؟
تفاوت طراحی UX با طراحی وب چیست؟
یک طراح وب چه کاری انجام می دهد؟
یک طراح وب صفحات وب را طراحی یا دوباره طراحی می کند.

وظیفه اصلی یک طراح وب طراحی صفحات وب است. در طراحی وب سایت ها نکات قابل توجهی در نظر گرفته شده است که ممکن است هنگام مشاهده صفحه وب برای اولین بار بلافاصله مشخص نشوند.

جنبه زیبایی شناختی یک جنبه مهم است و انتخاب رنگ ها ، قلم ، طرح و تصاویر مناسب ، شخصیت کل وب سایت را ایجاد می کند. علاوه بر در نظر گرفتن جنبه های زیبایی ، استفاده از وب سایت باید در اولویت باشد. ایجاد صفحه ای که بازار هدف بتواند به آن مربوط شود بسیار مهم است.

به عنوان مثال ، یک وب سایت با هدف کودکان باید توجه آنها را جلب کند و ممکن است از رنگهای روشن و فونت خوانایی آسان ، با تصاویر زیاد و متن زیاد استفاده کند. این کار آن را سرگرم کننده ، جذاب و قابل فهم می کند. طرح و ساختار باید به راحتی دنبال شود ، و برای دسترسی آسان به اطلاعات نباید بیشتر صفحه ها در عمق وب سایت کلیک کند. برعکس ، یک وب سایت حرفه ای با هدف پزشکان باید نوع دیگری از تصویر را منتقل کند ، اما هنوز هم باید آسان خوانده شود و اطلاعات سازمان یافته در قالبی باشد که دسترسی به آن آسان باشد.

طراح وب کل وب سایت را کنترل می کند و باید اطمینان حاصل کند که چگونه تصویر مناسب ایجاد می کند در حالی که اطمینان از استفاده آسان از وب سایت و دسترسی آسان به اطلاعات را دارد.

آیا شما مناسب یک طراح وب هستید؟
طراحان وب شخصیت های متمایزی دارند. آنها تمایل دارند افراد هنری باشند ، به این معنی که خلاق ، شهودی ، حساس ، بیانگر و گویا هستند. آنها بی ساختار ، اصلی ، ناسازگار و مبتکر هستند. برخی از آنها نیز مبتکرانه هستند ، به این معنی که آنها ماجراجو ، جاه طلب ، قاطع ، برونگرا ، پرانرژی ، مشتاق ، با اعتماد به نفس و خوش بین هستند.

آیا این شبیه شما است؟ در آزمون شغلی رایگان ما شرکت کنید تا بفهمید طراح وب یکی از برترین مسابقات شغلی شماست یا خیر.

اکنون در آزمون رایگان شرکت کنید ، در مورد آزمون شغلی بیشتر بدانید
محل کار یک طراح وب چگونه است؟
محل کار به نوع خاصی از شرکت که طراح در آن کار می کند بستگی خواهد داشت. یک شرکت طراحی وب معمولاً بخشی از صنایع خلاق است و معمولاً رویکردی معاصر نسبت به فضای اداری دارد. این نوع شرکت ها اغلب ایده هایی را به کار می برند که برای بهبود روند خلاقیت هدف آنها ایجاد دفترهای باز است که در آن ایده ها و الهامات به اشتراک گذاشته می شود. این نوع محل کار به احتمال زیاد دارای کد لباس غیر رسمی است و کارگر جوانی را به خود جذب می کند. ممکن است کار در خانه قابل قبول باشد و ساعات کاری انعطاف پذیر ارائه شود.

برخی از شرکت های بزرگ که برای بسیاری از مشاغل خود به حضور وب خود اعتماد می کنند ، ممکن است طراحان وب داخلی داشته باشند و این نوع محل کار احتمالاً کمی سنتی تر است.

بسیاری از طراحان وب به صورت مستقل کار می کنند و از خانه کار خواهند کرد. دفتر خانه آنها کاملاً به دلخواه انتخاب می شود ، گرچه ممکن است برای مشاوره با مشتری آماده سفر باشند و بسته به نوع مشتری یا شرکتی که با آن کار می کنند ، محیط کار ممکن است متفاوت باشد. این گزینه از نظر ساعت کار و مکان آزادی زیادی را به شما می دهد و گزینه بسیار خوبی است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۸:۲۱ توسط:hesam موضوع: نظرات (0)

معنی و مفهوم طراحی سایت چیست


اکثر عموم تصور طراحی سایت در مشهد نسبتا یکسانی از این عبارت در رمز دارا هستند ولی در ذهن هرکدام از آنان بخشی در طراحی وب پر رنگ خیس میباشد. مولفه های گوناگونی در ساخت سایت نقش دارا‌هستند. مانند پباده سازی گرافیکی ظاهری سایت ، اپ نویسی و یا این که غیره. بعضی اشخاص نوع معماری وبسایت یا این که به عبارتی نوع طبقه بندی و دسترسی داده ها وبسایت را اصلی می دانند و بعضی دیگر راحتی به کارگیری از وب سایت را اساسی می‌دانند. در واقع میتوان طراحی سایت را ترکیبی از دانش کتابداری ، پباده سازی گرافیک ، اپ نویسی ، کانال ، پباده سازی واسط کاربری و اکثری مورد ها متنوع دیگر دانست. در واقع ساخت وب سایت دارنده دامنه ای بزرگ و تعدادی بعدی میباشد.

تعریف‌و‌تمجید طراحی سایت

پنج قسمت مهم در طراحی وب سایت وجود داراست:

محتوا - این قسمت دربرگیرنده داده ها و نوع دسته بندی آنهاست. محتوای هر تارنما بوسیله ساختار کلی مانند HTML توسعه و گسترش پیدا میکند.

مشاهده کرد بصری - این نصیب از تارنما معمولا به وسیله HTML , CSS و یا این که حتی Flash و یا این که موادتشکیل دهنده گرافیکی دیگر ساخت و ساز و توسعه داده می‌گردد. این جنبه یکی بارزترین قسمت های هر سایت میباشد ولی مهم‌ترین نصیب وجود ندارد.

فناوری - صراحت دارد که میتوان محتوای سایت را بوسیله HTML و یا این که CSS بسط اعطا کرد ولی مشخصا قادر است بوسیله بقیه لهجه ها و استانداردهای اپ نویسی اینترنت نیز بسط یابد.

جابجایی داده ها - سرعت و قابلیت و امکان اطمینان و امنیت از جابجایی داده ها در بستر وب بسیار اصلی میباشد و به طور بدون واسطه با hardware/اپلیکیشن و معماری کانال رابطه داراست.

مقصود - برهان وجود یک وبسایت. اکثر وقت ها به‌این مورد از جنبه اقتصادی نگاه می‌گردد و یکی موادتشکیل دهنده اساسی در پباده سازی هر وبسایت میباشد. این عنصر با اعتنا به تصمیمات مدیران وب سایت جهت داده می‌گردد.

کلیه طراحان سایت کارایی میکنند تا سایت را با تمرکز پباده سازی نمایند اما عملیات ساخت و ساز اینترنت امری اختلال و تا حدودی پیچیده میباشد. جزئییات های فراوانی درین فعالیت وجود داراست و در واقع این عمل نیاز به یک مجموعه متشکل از گونه های تخصص ها میباشد. حتی در صورتی‌که در پباده سازی ظاهری بسیار ماهر باشیم البته از ساختار چینش داده ها در وب سایت چیزی ندانیم ، مطمئن باشید یوزرها این ساخته قشنگ را به هیچ شکلی شعور نخواهند کرد. با اعتنا بدین قضیه طراحان و مدیران تارنما بیشتر بازه خویش را صرف تشخیص نیازها و منظور های بینندگان وبسایت میکنند.


در واقع پباده سازی یک وبسایت خوب و خوشایند برای یوزرها که در عرصه فعلی بتواند در وب دوام بیاورد فعالیت راحتی وجود ندارد.
تارنما های مدرن اصولا کلیه از یک سبک نرم افزار نویسی کانال که به طور دو طرفه خدمت دهنده/خدمت گیرنده به کارگیری میکند ساخت گردیده اند.


الف. سمت خدمت دهنده Server Side - دربرگیرنده hardware و قابل انعطاف افزارهای اینترنت و همینطور موادسازنده اپلیکیشن نویسی متعدد میباشد. این نرم‌افزار قادر است یک CGI بی آلایش و یا این که نرم افزار پیچیده یکسری لایه جاوا باشد.


ب. سمت خدمت گیرنده Client Side - سمت خدمت گیرنده در واقعیت به عبارتی مرورگر اینترنت و فناوری های شبیه میباشد. در واقع قابل انعطاف افزاری که حاذق به اکران و نظارت داده ها سمت سرور برای یوزرها باشد. یک کدام از معروفترین این قابل انعطاف افزارها Internet Explorer میباشد.


ج. کانال - کانال در واقع گروه ای از اتصالات مختلف میباشد که برای تحویل وبسایت به مخاطب مجهز شده‌است.
فهم بی نقص موادتشکیل دهنده و جنبه های فنی دور و بر اینترنت حائز اهمیت متعددی برای تبدیل شدن به یک طراح چیره وبسایت میباشد.

اشکال متعدد تارنما
سایت های اطلاعاتی - این وبسایت ها معمولا اطلاعاتی را درخصوص قضیه و یا این که سازمان خاصی در دست یوزرها قرار می‌دهند. این تارنما ها در واقع رایجترین نوع وبسایت در وب میباشند.


• وب سایت های تراکنشی - این نوع وبسایت ها در واقع جهت هدایت تراکنشها و یا این که وظایف دیگر به کار گیری می‌شوند. تارنما های تجارت الکترونیکی E-Commerce درین دسته قرار می گیرند.
• وب سایت های اجتماعی Community - این وبسایت ها وام ها و تجهیزات مایحتاج برای تولید ارتباط در میان یوزرها تارنما را در چنگ آنان قرار می دهند. این وبسایت ها برای دوست یابی و یا این که جستن علایق مشترک نیز به کارگیری میگردند.
• وب سایت های سرگرمی - این سایت ها بر روی بازی و یا این که بقیه کارها درگیر کننده تمرکز دارا هستند. این وبسایت ها ممکن میباشد به وب سایت های اجتماعی نیز متصل باشند.
• وب سایت های تجاری - اشخاص و یا این که سازمان ها برای کسب بهره بیشتر مبادرت به ساخت و ساز این نوع وب سایت ها میکنند. این وبسایت ها معمولا سرویس ها خویش را از روش تجارت الکترونیک به یوزرها عرضه می کنند.
• تارنما های دولتی - تولید کننده این وبسایت ها ارگانهای دولتی می باشند و مقصود آنان برآورد کردن نیاز های رسمی و یا این که اجتماعی سازمان میباشد.
• وبسایت های آموزشی - برخی شرکت ها آموزشی برای راحتی فعالیت مبادرت به فعال سازی تارنما های فراگیری آنلاین میکنند. در‌این نوع تارنما ها یادگرفتن و یا این که برگزاری امتحانات به طور آنلاین و از روش بدور شکل می گیرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۰۹ توسط:hesam موضوع: نظرات (0)

مقالات برگزیده طراحی سایت


برای داشتن یک وب سایت طرق مختلفی وجود دارااست طراحی سایت در مشهد که به دنبال مقاله قصد داریم به معرفی آنها بپردازیم. با دقت به نوع کسب و عمل و هدفی که از طراحی وب دارید می توانید یکی این طریق‌ها را تعیین فرمائید. برای کمپانی‌های طفل معمولا واحد سنجش هزینه‌ها اهمیت متعددی دارااست و به همین ادله ترجیح میدهند با تشکیل یک مجموعه قابل انعطاف افزاری نصیب متعددی از نیازمندی‌های فنی را در باطن کمپانی برطرف نمایند. در‌حالتی که به هر دلیلی قصد فعال‌سازی یک وبسایت را دارید، توصیه میکنیم درپی مقاله با ما یار و همدم باشید تا با شیوه‌های رایج ساختن تارنما آشنا گردید.

توصیه طراحی وب سایت

طراحی وب سایت با شیوه توصیه وب سایت
شل‌ترین طریق این میباشد که طراحی وب سایت خویش را به کمپانی‌های قابل انعطاف افزاری و یا این که برنامه نویس ها فریلنسر بسپارید و هزینه ساخت‌و‌ساز آن را بپردازید. در‌حالتی که مهارتی در نرم افزار نویسی ندارید و برهه زمانی برایتان بسیار اصلی میباشد با صرف هزینه میتوانید تارنما خویش را پیشنهاد داده و پشتیبانی نخستین را نیز خریداری فرمائید. البته به کار گیری از این شیوه قادر است معایب و ریسک‌های مختلفی داشته باشد.

بعضا از مهم‌ترین معایب پیشنهاد طراحی سایت به طور برون سپاری هزینه‌های زیاد، طاقت فرسا بودن در اختیار گرفتن کیفیت و تعلق به کمپانی‌های فرنگی میباشد. به همین ادله امروزه اکثر صاحبان کسب و عمل کارایی می‌نمایند تا طراحی وب سایت را به یکی‌از اعضای مجموعه بسپارند و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، دوران و طریق پشتیبانی طولانی مقطع را نیز در دست گرفتن نمایند.

طراحی وب سایت با به کار گیری از لهجه‌های اپ نویسی
به کارگیری از گویش‌های اپلیکیشن نویسی در طراحی سایت
در صورتی‌که از پیشنهاد تارنما صرف لحاظ کرده‌اید و خودتان میخواهید دست به فعالیت گردید یکی شایسته ترین طرق پیشنهادی، طراحی وب با به کارگیری از گویش‌های نرم افزار نویسی میباشد. شاید این شیوه، ماهر‌ترین گزینش برای طراحی سایت بدون پول باشد و به شما این قابلیت و امکان را می دهد که با دقت به نیاز خویش و آنگونه که رغبت دارید وبسایت خویش را ساخته و در شکل نیاز تغییر‌و تحول دهید. قابل انعطاف افزارهایی مانند Phpstorm و Visual Studio مطلوب این عمل می باشند.

اشراف داشتن به لهجه‌های اپلیکیشن نویسی اینترنت مانند Html، Css، Java Script و PHP در‌این نحوه ضروری میباشد. برای اینکه به یک دیدکلی از این طریق برسید سفارش می کنیم ویدئوهای فراگیری تصویری طراحی وب سایت را در وب دنبال کرده و یا این که از روش عصر‌های آموزشی مبادرت به یادگیری نمایید.

ساخت وب سایت با استعمال از سیستم‌های ساخت‌و‌ساز محتوای اینترنت
سیستم‌های ساخت و ساز محتوا
سیستم‌های ایجاد محتوای اینترنت (CMS) ابزار بسیار قابل قبولی برای فعال‌سازی یک تارنما می‌باشند. در صورتی‌که در نرم افزار نویسی تارنما نقص‌ دارید و حاذق به تامین هزینه‌های توصیه وب سایت نیستید نگران نباشید، به دلیل آن که با فراگیری‌های بی آلایش و در کمترین برهه زمانی می توانید وب سایت خویش را برای آغاز کسب و کارتان بسازید. در‌این قسمت یک‌سری قابل انعطاف افزارمی خوا‌هیم شمارا با بعضا از شایسته ترین سیستم‌های ساخت‌و‌ساز محتوای دوست داستنی آشنا کنیم:

WordPress : وردپرس یک اپلیکیشن ایجاد محتوای بسیار دوست داستنی و بدون‌پول به طور منبع گشوده (Open Source) میباشد و ابزار بلاگ نویسی را نیز برای شما آماده می‌نماید. این اپلیکیشن را نمی‌قدرت روی سیستم برهان نصب کرد و ورژن آن تنها بر روی سرور قابل نصب و به کار گیری میباشد. برای به کار گیری از این شیوه شما به یک هاست و دامنه نیاز خواهید داشت.
Joomla : جوملا یکی از دیگر از قابل انعطاف افزارهای کاربردی و منبع گشوده در مورد ساخت‌و‌ساز محتوای اینترنت میباشد که افزونه‌ها و پنل مدیر منعطفی داراست. افزونه‌ها (Plug-In) کدهای قابل انعطاف افزاری می‌باشند که با اعتنا به ایرادات سیستم مندرج و نیازمندی‌های اپلیکیشن را برطرف می‌نمایند.
Wix : ویکس یک ابزار طراحی وب مجانی میباشد از روش مرورگرها قابل دسترسی میباشد. خلل ویکس این میباشد که تارنما‌های آن امکان راست چین شدن را ندارند به این ترتیب برای کسب و شغل های داخلی و فارسی گویش، ویکس ممکن میباشد تعیین خیر نباشد.
بیشتر بدانید : سیستم رئیس محتوا یا این که CMS چه می باشد؟
یادگرفتن طراحی وب بدون پول با وردپرس
وردپرس
گام نخستین: گزینش اسم دامنه
هر نوع کسب و کاری چه مجازی و چه سنتی نیاز به اسم و آدرس اثبات داراست تا خریدار و یا این که اخذ کننده سرویس ها بتواند با مراجعه به آن سرویس ها و یا این که کالای متبوع خویش را اخذ نماید که در دنیای وب به‌این آدرس دامنه (Domain) می گویند. از جمله آدرس اینترنتی سون لرن به طور www.7learn.com هست . شما برای اولی گام بایستی این آدرس را برای تارنما خویش تعیین فرمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در‌این ارتباط و تثبیت دامنه متبوع خویش می توانید در گوگل واژه تثبیت دامنه را کاوش کرده و سرویس ها متبوع خویش را اخذ فرمایید.

بیشتر بدانید : دامنه چه میباشد؟ چیزهایی که راجع به Domain نمی‌دانید!
گام دوم: خرید هاست میزبانی
هر کسب و کاری نیاز به مکانی برای محافظت جنس و یا این که مکانی برای ارائه سرویس ها خویش داراست. در دنیای وب نیز به فضایی که داده ها وبسایت شما در آن ذخیره می شود هاست (Host) میگویند. هاست قادر است نسبت به نوع اپلیکیشن نویسی و تلاش وب سایت شما به 2 دسته، هاست‌های ویندوزی و یا این که هاست لینوکسی تقسیم گردد. ما درین نوشته‌ی‌علمی با دقت به اینکه سیستم رئیس محتوای گزینش گردیده جهت ساخت وب سایت وردپرس میباشد، از هاست‌های لینوکسی به کارگیری میکنیم.

برای اخذ سرویس ها مطلوب فضای میزبانی وردپرسی می توانید در گوگل واژه خرید هاست وردپرسی را کاوش نمائید و نسبت به واحد سنجش وسعت داده خویش هاست مطلوب کسب و فعالیت خویش را خریداری فرمایید. برای یک وب سایت عادی شرکتی، 1 گیگابایت هاست به هم پا 10 گیگابایت پهنای باند مطلوب به حیث می رسد.

بیشتر بدانید : هاست چه میباشد؟ | راهنمای خرید هاست
گام سوم: تعیین سیستم مدیر محتوا
تا اینجا با مضمون‌ هاست و دامنه آشنا شدید و هم اکنون نیاز به سیستمی دارید که بتوانید با آن وبسایت خویش را رئیس فرمائید و مثلا بتوانید پایانی خبر ها فرآورده و یا این که سرویس ها خویش را در تارنما اضافه و دستکاری نمایید. به همین مراد به یک سیستم مدیر محتوا نیاز میباشد که ما درین نوشته‌ی علمی قصد داریم با سیستم مدیر محتوای وردپرس عمل کنیم. وردپرس یک سیستم مدیریتی حاذق برای محتوا میباشد که به طور بدون‌پول و متن گشوده (Open Source) در مشت کل عموم عالم جای دارد و امروزه در حدود 50 درصد کسب و فعالیت‌های اینترنتی تارنما خویش را با این سیستم رئیس می‌نمایند.

بیشتر بدانید : مقایسه ماهر وردپرس، جوملا و دروپال
گام چهارم: نصب و فعال سازی
برای فعال سازی وب سایت و اتصال دامنه به هاست می بایست در آغاز DNS دامنه را به دی ان اس‌های منحصر هاست خویش تهیه و تنظیم نمائید. جهت حل این اختلال میتوانید از صاحب خانه خویش جهت تهیه Dns یاری بخواهید این عملیات ممکن میباشد به جهت رم (Cache) وب‌های متعدد تا 24 ساعت به طور همزمان پیروز شود.

بعداز این که دامنه شما به فضای میزبانی شما متصل شد وقت آن میباشد که سیستم رئیس محتوای خویش را در هاست آپلود و نصب کنید. جهت یادگرفتن نصب وردپرس می توانید به سایت مرجع این سیستم مدیر محتوا رمز بزنید.

بیشتر بدانید : وردپرس چه است و چرا می بایست از آن به کارگیری کنیم؟
گام پنجم: گزینش قالب وردپرسی مطلوب
بعداز این که وب سایت خویش را را در وردپرس فعال‌ساز‌ی کردید بایستی به تفکر ظواهر تارنما تان باشید و به همین خواسته می بایست از پوسته‌های وردپرس به کار گیری فرمایید. در شرایطی که که توان اپ نویسی تارنما را داشته باشید می توانید پوسته منحصر به فرد خویش را کد نویسی نمایید در غیر این شکل در موضوع وردپرس ابزار و قالب‌های فراهم متعددی پباده سازی شده‌است که میتوانید از آنان به طور بدون پول و مبلغی به کارگیری فرمائید. این قالب‌ها از وبسایت‌های مرجعی مانند تم فارست (themeforest) قابل خریداری می باشند.

بیشتر بدانید : یادگرفتن نصب وردپرس روی لوکال هاست
گام ششم: فردی سازی قالب وردپرسی
پس از اینکه قالب وبسایت خویش را تعیین کردید نیاز به سفارشی سازی پوسته و رابط کاربری آن دارید. برای این مراد می توانید از پنل پیکربندی قالب‌های وردپرسی و یا این که از پلاگین‌های کاغذ ساز مانند ویژوال کامپوزر (Visual Composer) و یا این که المنتور (Elementor) به کار گیری فرمائید و در شرایطی‌که آشنایی کافی از طراحی وب سایت و Html ,Css دارید می توانید از روش کد نویسی مبادرت به فردی سازی و اضافه نمودن تجهیزات بیشتر به قالب خویش فرمائید .

گام هفتم: نصب پلاگین‌های لازم
بعداز پیاده سازی وردپرس به یار و همدم قالب بایستی تارنما را از حیث seo، امنیت و غیره نیز فراهم فرمائید که میتوانید از پلاگین‌های جان دار در مخزن وردپرس به کار گیری فرمائید. وردپرس پلاگین‌های مجانی و غیر بدون پول بسیار متعددی برای مواقعی زیرا seo، امنیت، seo، حیطه کاربری و فروشگاهی داراست که میتوانید از آنان در سمت و سوی پیشبرد هدف ها تارنما خویش به کارگیری فرمائید.

برخی از پلاگین‌های مایحتاج وردپرس عبارت اند از:

Yoast بهینه سازی
Contact Form 7
WooCommerce
Wordfence Security – Firewall & Malware Scan
Elementor Page Builder
Google XML Sitemaps
All in One سئو Pack
Google Analytics Dashboard Plugin for WordPress by MonsterInsights
WP Super Cache
که با نصب آن ها بر روی وردپرس، تارنما شما تجهیزات جدیدی خواهد داشت.

توده بندی
طراحی وب بدون پول از او‌لین گام‌های استارت یک کسب و فعالیت میباشد البته به اعتنا و پشتیبانی متعددی نیاز دارااست. می بایست به صورت منظم تارنما و محتوای آن را آپ دیت کرده و معیار استقبال و رفع کاستی‌های آن را بسنجید. سفارش میکنیم از هر روشی که برای طراحی وب به کار گیری میکنید خویش را به مهارت کافی در آن مسئله برسانید تا بتوانید سئو تارنما را در اختیار گرفتن کرده و هزینه‌ها را کاهش دهید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۸:۴۸ توسط:hesam موضوع: نظرات (0)

منبع عالی برای یادگیری طراحی سایت

ساخت وب سایت چه است؟
پباده سازی روند گردآوری نظرات و زیبایی شناختی و اجرای اون ها، طراحی سایت در مشهد هدایت اصول خاص برای یک غرض خاص میباشد. طراحی سایت یک پروسه شبیه از رفتار میباشد، با غرض ارائه مطالب در صفحه ها اینترنت الکترونیکی که یوزرها آخرین می تونن از روش وب با امداد یک مرورگر اینترنت دسترسی داشته باشن.

طراحی سایت دربرگیرنده اکثری از مهارت ها و حرفه های متعدد در ایجاد و حفظ سایت ها می شه. مسئله های گوناگون طراحی سایت مشتمل بر پباده سازی گرافیک اینترنت میباشد. پباده سازی رابط مولف، به عنوان مثال کد استاندارد و اپلیکیشن منحصر به فرد، پباده سازی تجربه استفاده کننده و seo موتور جست و جو. اکثر اوقات اشخاص متعددی در گروه هایی که جنبه های متفاوت پروسه پباده سازی رو پوشش می دن، عمل می نمایند، هرچند که بعضی از طراحان تمامی اون مورد ها رو پوشش می دن. اصطلاح ساخت سایت به صورت معمول برای تعریف پروسه پباده سازی مرتبط با پباده سازی ظاهری (طرف مشتری) وبسایت برای مثال تایپ کردن نماد به کارگیری می شه. طراحی سایت بخشی از مهندسی اینترنت رو در دامنه عظیم خیس گسترش اینترنت همپوشانی می کنه؛ انتظار میره طراحان اینترنت از امکان های مو جود با دور اندیشی مجموع استعمال کنن.
طرح اینترنت به قالب نمایشی و پباده سازی گرافیکی صفحه های مو جود در تارنما گفته میشه که معرف محتوا و مطالب اون تارنما میباشد. طرح اینترنت جلوه بصری مقصود سایت میباشد و اولی قسمت از یک شیت اینترنت میباشد که ذهن استفاده کننده رو به خویش سرگرم می‌کنه.
طراح اینترنت با مدنظر قرار دادن غرض تارنما و مخاطبان اون و با به کار گیری از دست اندرکاران متناسب با روش وب سایت و با استعمال از ذهن خلق کننده و ذوق وسلیقه هنری خویش در به عمل بردن بعدها و رنگ ها، برنامه ای می بنا که ضمن ساخت و ساز یکپارچگی در همه صفحه ها اینترنت، نمای تکرار شونده و خسته‌کننده ای رو به بازدیدکننده نرسونه. در تارنما می بایست از الگوی ثابتی در صفحه های به کارگیری بشه که مخاطب به هنگام گشتن در صفحه ها متوجه این زمینه بشه که کلیه صفحه های در یک وب سایت معلوم واقع شدن.


کل موادسازنده سایت به طور ترکیبی وبسایت ها رو تشکیل می دن. اکثر وقت ها، معنای "پباده سازی" فقط تحت عنوان یه جنبه بصری شعور می شه. در واقعیت، طراحی سایت دربرگیرنده موادسازنده انتزاعی بیشتری از قبیل قابلیت و امکان به کار گیری، ارگونومی، طرح بندی، عادت های کاربری، منطق ناوبری و بقیه مواقعی میباشد که به کارگیری ی ریلکس خیس از تارنما ها و یاری به یافتن شل خیس داده ها رو تسریع میکنه.
گه گاه در تمجید پباده سازی قسمت فنی ساخت سایت تاکید می شه. مطمئنا، ساختمان تارنما امروزی مشتمل بر اسکریپت های سمت سرور مانند php، asp و cgi میباشد، سمت بصری سایت ها با HTML و CSS تعریف‌و‌تمجید شده‌است، تجربه مخاطب با جاوا اسکریپت پویا و آژاکس ارتقا یافته میباشد. با حرف
کردن با اشخاص با علم فنی ضعیف، به مکان کلام راجع به جزئیات فنی، ما تمرکزمون رو روی امکان ها می‌گذاریم، به عنوان مثال تا چه اندازه ممکن میباشد یه وبسایت رو از روش سیستم مدیر محتوا به روزرسانی نمائید و چه خصوصیت هایی برای یوزرها قابل مشاهده میباشد.
در موقعیت کلاسیک، پباده سازی ظواهر بصری یک سایت رو تعریف می کنه. راه و روش سنتی دربرگیرنده کنتراست، رنگ، تعادل، تاکید، ریتم، مدل موادتشکیل دهنده گرافیکی (خطوط، صورت، بافت، رنگ و جهت)، استعمال از آیکون ها، بافت بگراند و فضای همگانی پباده سازی کلی سایت میباشد.

 

اجزای طراحی وب:
ساخت وب سایت از بخش اعظمی از اجزای بصری کلیدی تحت عنوان اشکال پباده سازی به کارگیری میکنه، مانند:

 

طرح بندی: درین شیوه گرافیک، تبلیغات و متن تروتمیز میشه. در دنیای اینترنت، یک مقصود کلیدی برای امداد به مشاهده یافتن اطلاعاتی میباشد که اون ها در ادامه آن هستن که‌این مشتمل بر مراقبت تعادل، ثبات و یکپارچگی پباده سازی می شه.

 

رنگ: تعیین رنگ بستگی به مقصود و مشتری داره؛ این می تونه یه پباده سازی معمولی سیاه و سپید یا این که یکسری رنگ باشه که شخصیت یا این که اسم تجاری یک سازمان رو با به کارگیری از رنگ های مطلوب اینترنت انتقال می روستا.

 

گرافیک: گرافیک می تونه دربرگیرنده لوگوها، عکس ها، ویدیو های تصویری و یا این که آیکون ها باشه که تمامی ی اون ها ساخت وب سایت رو بهبود می بخشه. برای مخاطب پسند بودن وب سایت، این ها می بایست در مکان مطلوب قرار بگیرن و با رنگ و محتوای کاغذ اینترنت عمل کنن، اما تا حدی که وبسایت رو بیش تر از حد سنگین نکنن.

 

فونت: به کارگیری از فونت های متفاوت می تونه ساخت سایت رو بهبود بده. اکثر مرورگرهای اینترنت صرفا می تونن تنی چند از فونت هایی رو که تحت عنوان "فونت های اینترنت ایمن" شناخته می شن رو بخونن، بدین ترتیب طراح شما عموما درین تیم قابل پذیرش عمل می کنه.

 

محتوا: قسمت محتوا و پباده سازی می تونن با هم فعالیت کنن تا پیام وب سایت رو از روش تصاویر و متن بیشتر منتقل کنن. متن درج شده مدام بایستی دارای ربط و موثر باشه تا خواننده رو حیران نکنه و غذا علمی مطابق میل اونها در وب سایت قرار بده. محتوا بایستی برای موتورهای جست و جو باصرفه بشه و از یه اندازه ی قابل قبولی برخوردار باشه و لغت ها کلیدی دارای ربط در اون گنجانده بشه.

 

ساخت سایت مخاطب پسند:
علاوه بر موادسازنده اصلی ساخت سایت که منجر می شه تارنما قشنگ و از نگاه بصری قابل قبول باشه، وبسایت مدام بایستی مخاطب آخری رو هم در لحاظ بگیره. با دقت به عامل ها تحت میشه مخاطب پسند بودن رو در ساخت وب سایت به بالاترین سطح رسوند.

 

ناوبری: معماری وبسایت، منوها و بقیه ابزارهای ناوبری در طراحی سایت با اعتنا به طرز مرور و جست و جوی بار یوزرها تولید می شه. غرض این عمل این میباشد که به استفاده کننده یاری کنه تا به راحتی از وب سایت استعمال و داده ها مورد نیاز رو پیدا کنه.

 

چندرسانه ای: محرک های ویدیویی و صوتی دارای ربط در پباده سازی می تونن به یوزرها امداد کنن تا داده ها رو شعور کنن، به قولی شعور سریع و سادگی از مقاله داشته باشن. این عمل می تونه بازدیدکنندگان رو تشویق کنه که مدت بیشتری رو در صفحه های اینترنت صرف کنن.

 

سازش: صفحه آرایی اینترنت به نحوی که وب سایت با مرورگرهای گوناگون سازگار باشه تا در کلیه ی اون ها و سیستم ادله به مراد ارتقا بازدید آن به صورت یکسانی چشم بشه.

 

تکنولوژی: پیشرفت های تکنولوژی به طراحان اذن می ده عدد حرکت و ابتکار رو اضافه کنن و این عمل سبب ساز میشه ساخت وب سایت مدام نو، پویا و ماهر باشه.

 

تعاملی: ارتقا شرکت کردن فعال یوزرها با اضافه کردن قسمت نظرسنجی ها و فرم نظردهی در پباده سازی یوزرها. فرم های نشانی اینترنتی و نام نویسی در مجله بازدیدکنندگان رو به مشتریان تبدیل میکنه.


چه گونه می‌شود تارنما داشت؟ از کجا استارت کرد؟
در این مکان می خوایم روش ی ساخت تارنما رو به شما توضیح بدیم. درین فرآیند شما می تونید فرایند ساخت وبسایت رو خاطر بگیرید تا داده ها کافی از روش ی انجام این عمل داشته باشید، هرچند که‌این عمل رو به موسسه ها ساخت وب سایت می سپارید.

 

1. به چنگ آوردن اسم دامنه:
اولی چیزی که می بایست پیش از هر چیز دیگه ای انجام دهید این میباشد که اسم دامنه خویش رو بگیرید. این نامی میباشد که میخواهید به سایت خویش بدهید. برای مثال، اسم دامنه تارنما شما در اکنون تلاوت میباشد ""sitedesign.joomir.com . برای اخذ اسم دامنه، شما ناچار به پرداخت حق عضویت هر ساله برای استعمال از این اسم میباشید. تصاحب کردن اسم دامنه به معنای داشتن تارنما یا این که هر چیز دیگه ی مرتبط با اون وجود ندارد. این فعالیت مثل تثبیت یک اسم تجاری در صنعت ساختمان سازی میباشد؛ با داشتن اسم تجاری این بدین معنی وجود ندارد که شما همینطور بایستی محل خرید رو برای رفتن به اون داشته باشید.

 

2. گزینش هاست و نام نویسی اسم کاربری:
هاست اینترنت اصولا یه کمپانی میباشد که کامپیوترهای متعددی رو به وب متصل می کنه. زمانی که صفحه های سایتتون رو در کامپیوترهای اون ها قرار می روئت کرد، هر که در عالم کارکشته به اتصال به اون و مشاهده اون ها خواهد بود. شما می بایست یه اکانت کاربری رو با یک اینترنت هاست تثبیت فرمایید تا سایت شما یک ورقه ی اساسی داشته باشه. اگه دریافت کردن اسم دامنه شبیه کسب اسم تجاری در دنیای ساختمان سازی میباشد، تصاحب کردن حساب هاستینگ اینترنت با اجاره محل کار یا این که مغازه برای کسب و فعالیت شما گوناگون میباشد.

 

3. پباده سازی صفحه ها پیج:
بعد از اینکه اسم دامنه و هاست اینترنت خودتون رو حل و فصل کردید، قدم‌بعدی این میباشد که اینترنت سایتتون رو پباده سازی نمائید. ولی موسسه ها طراحی وب مثل دارکوب کل این مورد ها رو واستون انجام میدن.

 

4. تست وب سایت:
می بایست صفحه های اینترنت رو هنگامی که اون ها رو در مرورگرهای مهم پباده سازی کردید، آزمایش فرمایید: کروم، فایرفاکس، وب اکسپلورر و مایکروسافت اج.مجموع این مرورگرها می تونن به طور مجانی اخذ بشن، بدین ترتیب بایستی هیچ مشکلی برای اخذ اون ها نباشه. متاسفانه، تست بدون واسطه تارنما شما فقط راهی میباشد که حقیقتا می تونید مطمئن بشید که‌این فعالیت به به عبارتی طرز ای که می خواید در ابزارهای الکترونیکی بازدید کننده اکران داده میشه یا این که خیر. علاوه بر این، اگه شما یک تلفن همراه هوشمند دارید، کوشش نمایید وبسایت خودتون رو در اونجا نظارت فرمائید و از ریسپانسیو بودن سایتتون اطمینان نتایج نمایید.

 

5. کسب درآمد:
اگه سایتتون برای فروش تولید ها و سرویس ها پباده سازی گردیده برای کسب درآمد و دادن اطمینان به مشتری ها بایستی امنیت کافی رو برای کاربرانتون برقرار کنه.

 

6. سایتتون رو در معرض رویت کرد قرار بدید:
زمانی که وبسایت شما فراهم میباشد، می تونید اون رو به موتورهای جست و جو مثل گوگل و بینگ ارسال و سابمیت فرمایید.
مجموعاَ، اگه تارنما شما به وسیله وبسایت های دیگه پیوند گردیده باشه، ممکن میباشد حتی نیازی به ارسال اون به‌این موتورهای جست و جو نباشه. اون ها احتمالا وب سایت رو با تعقیب کردن لینک و پیوند درین تارنما ها پیدا خواهند کرد.

 

اکنون پرسش کلی ای که ممکنه براتون پیش بیاد این میباشد یکسری نوع وب سایت وجود داره و کدومش برای کسب و عمل شما مطلوب میباشد، با ما هم پا باشید.

گونه های وب سایت:


وبسایت استاتیک و اثبات:
وبسایت استاتیک یه فولدر مخصوص رو برای هر برگه از وبسایت استاتیک ذخیره می کنه. هر توشه که برگه درخواست می شه، همون محتوا بازگردونده می شه. این محتوا یکبار در طی طراحی سایت ساخت‌و‌ساز می شه. این وب سایت ها معمولا به طور دستی نوشته می شه، هر یکسری بعضی از وب سایت ها از یک فرآیند تولید خود کار استعمال می کنن مشابه یک تارنما پویا که نتیجه ها اون تحت عنوان صفحه های کامل شدن گردیده دراز بازه زمانی ذخیره می شه.
زیرا از کدهای کمتری به کار گیری میشه سرعت بار گذاری بالاتری داره. علاوه بر این، طراحی وب سایت های اثبات ارزون خیس میباشد.
این نوع وبسایت ها زیرا از طرف اشخاص معمولی قابل تغییر و تحول نیستن احتمال فساد و زخم دیدگی کمتری دارن. در‌این سیرتکامل تارنما ها کلیه ی المان ها مکان ثابتی دارن و در فیض میشه برای مکان قرارگیری هر کدوم از عنصرها تصمیم بهتری گرفت.
این تارنما ها بیشتر برای موسسات و کسانی مطلوب میباشد که حداکثر یک یا این که دو توشه در سال بخوان که در محتوای سایتشون تغییر و تحول ساخت کنن.

 

وب سایت های متحرک استاتیک و نصفه دینامیک:
وب سایت های نشانه گر یا این که متحرک دارنده دو نوع استاتیک و نصفه دینامیک هستن. وب سایت های پیکان اثبات تغییر تحول ناپذیر هستن و مثل وبسایت های اثبات به وسیله طراح ساخت‌و‌ساز میشن و اشخاص معمولی نمی تونن اون رو تغییر‌و تحول تن.
ولی وب سایت های نصفه دینامیک قابل تغییر تحول هستن اما واحد سنجش تغییرات اون ها محدود میباشد.
این تارنما ها برای اشخاصی مطلوب میباشد که نیاز به تبلیغات ندارن و اکثر یوزرها با اون ها آشنا هستن.

 

پرتال:
این ها وب سایت های پویایی هستن که یک‌سری غرض خاص رو دنبال می کنن. همان تعدادی وبسایت پویا چهت نیل به مقصود خاصی در کنار هم قرار می گیرن و پرتال رو تشکیل میدن.
پرتال ها بیشتر بوسیله سازمان ها و تیم ها خریداری میشه. اداره ی پرتال ها به خیال نیاز به آپ تو دیت رسانی قسمت های متعدد بوسیله یک نفر سخت میباشد و می بایست مدت بیشتری برای اون قرار داده بشه.

 

وب سایت های پویا:
این وبسایت ها به وسیله افرادی که به سیستم مدیر محتوا دسترسی داشته باشن قابل تغییر و تحول میباشد. گویش نرم افزار نویسی تارنما های دینامیک میتونه مبنی بر نیاز گوناگون باشه.
این وب سایت ها برای اشخاص و کمپانی هایی مطلوب میباشد که بیش تر از دو توشه در سال نیاز به تغییر‌و تحول در محتوا دارن.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۳:۵۳ توسط:hesam موضوع: نظرات (0)